Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
TDK

Таємниці Івана Сірка

Таємниці Івана Сірка

Постать багаторазового кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка оповита безліччю легенд і загадок. В історичній рубриці програми «Козацька звитяга» ми розпочинаємо серію програм, присвячених таємницям, що їх ще за життя створював навколо себе знаменитий запорозький лицар і характерник, якого татари називали Урус-Шайтан.
Ще за життя постать багаторазового кошового отамана Війська Запорозького Івана Дмитровича Сірка була оповита усілякими легендами. Недарма татари називали його Урус-Шайтан і лякали ним своїх дітей. Іван Сірко, хоч і був глибоко віруючою людиною, володів секретами козацьких характерників і вміло застосовував таємні знання військової магії проти ворогів. 
Іван Сірко виграв 55 великих битв і організував та очолив близько сотні походів проти татар, турків, поляків та москалів. Особисто брав участь у боях, і завжди виходив з них переможцем. 
За переказами, по смерті Івана Сірка козаки відтяли праву руку свого отамана і сім років возили її з собою. У критичну хвилину вони виставляли її перед військом, що й вирішувало результат бою на користь запорожців. Тільки, казали, після зруйнування Січі побратими поховали правицю витязя.
У 1812 році, коли французи вдерлися до Москви, за наказом Кутузова нащадки запорожців знову відкопали руку славетного кошового і обнесли її навкруг столиці. Після цього ворог почав відступати. Вже в радянські часи згадки про безпрецедентну звитягу та дослідження на тему особливих вмінь легендарного кошового отамана дорівнювалися карному злочину і жорстоко переслідувалися. 
Коментують: Олександр Притула – Президент ВГО «Всеукраїнська федерація Спас» і Мирослав Жуковський – історик.

 

видео:Козацька звитяга

06.08.2017 09:37
1560

видеоматериалы

фото дня