Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей

Рідний дім для багатьох народів

Рідний дім для багатьох народів

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації, заслужений працівник культури України, Владислав Мороко розповідає про мовно-етнічну ситуацію та діяльність національно-культурних товариств:
- В Запорізькій області створюються необхідні умови для збереження мовної та етнічно-культурної самобутності націй та народностей, що проживають в області, збереження стабільної суспільно-політичної
 ситуації в регіоні. З цією метою в області активно працює Координаційна рада громадських об’єднань національних меншин при голові облдержадміністрації, до якої входять представники 28 національно-культурних товариств. 
У 2017 році виділено та реалізовано 310,0 тис. грн. на заходи Програми підтримки розвитку культур національних меншин на 2017 рік. Ці кошти були спрямовані на масові культурно-мистецькі заходи, такі як презентація «Національного подвір’я» в межах Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці», з нагоди Дня Державного Прапору України та Дня незалежності України, на проведення днів культури національних меншин, які проживають на території області. Визначною подією для області було відзначення 155-річчя переселення болгар до Таврії у Запоріжжі та Мелітополі, Приморському та Приазовському районах за участю офіційної делегації з Болгарії та відкриття польсько-українського центру в місті Запоріжжя.
1 березня 2018 року на сесії обласної ради прийнята нова Програма підтримки розвитку культур національних меншин у Запорізькій області на 2018-2022 роки, яка надасть змогу краще фінансувати заходи національно-культурних товариств регіону. Цього року вже заплановано проведення низки цікавих заходів, на які ми запросимо як мешканців області, так і гостей з різних країн.
В області не зафіксовано випадків проявів ксенофобії, расової нетерпимості чи дискримінації за національною ознакою. І, сподіваюсь, така ситуація збережеться і в майбу
тньому. А ми як представники державної влади повинні докласти для цього всіх зусиль.

 

Олена Піддубна

30.04.2018 17:57
415

видеоматериалы

фото дня