Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
Офтальмологический кабинет
Davinci

Для "Садиби Попова” розроблено план організації території

Для "Садиби Попова” розроблено план організації території

Відповідний документ схвалено на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини.

Члени ради розглянули  науково-проектну документацію „Проект зон охорони та план організації території Василівського історико-культурного музею-заповідника „Садиба Попова”, а також питання щодо укладання охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини  музею-заповідника. Згідно з проектом зон охорони та планом організації території Василівського історико-культурного музею-заповідника „Садиба Попова”, з яким ознайомив ст. науковий співробітник НДІ пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України Олександр Харлан, відродитися та набути впорядкованого,  туристично привабливого вигляду має не тільки територія музею-заповідника, але й центр Василівки. Учасники засідання підтримали проект плану, який має бути узгоджено з генеральним планом розвитку цього населеного пункту, і висловили думку, що Василівка має стати історичним містом.

 - Місто має цікаву історію, можна починати роботу з громадою міста та обласною радою щодо присвоєння Василівці статусу історичного міста, - зазначив директор Депкульту ЗОДА Владислав Мороко.

 Також члени Консультативної ради рекомендували внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкт „Будинок заводоуправління металургійного комбінату „Запоріжсталь” (архітектор І. Козлінер), а будівлю Селянського поземельного банку в с. Осипенко Бердянського району – до Переліку об’єктів культурної спадщини архітектури та містобудування Запорізької області.

- Один із напрямків розвитку територіальних громад – це створення туристично привабливого вигляду, винайдення „точок”, які можуть стати для громади знаковими.  Наприклад, будівля в селі Осипенко має цікаву історію, навколо неї гуртувалася громада ще в ХІХ сторіччі, далі там відбувалися бурхливі історичні події, - розповів Владислав Мороко.

13.03.2017 11:25
436

видеоматериалы

фото дня

superpriz