Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
Офтальмологический кабинет
Davinci

Дим від спалювання опалого листя шкодить здоров'ю

Дим від спалювання опалого листя шкодить здоров'ю

Прийшла осінь. Запоріжжі охопив дим вогнищ з опалого листя. Національна екологічна рада України застерігає, це не тільки шкідливо для навколишнього середовища, але і вкрай небезпечно для здоров'я людини.

Загальновідомо, що листя - це природний фільтр, що очищає міське повітря, в якому присутня велика кількість шкідливих речовин. І ось, спалюючи листя, ми всю накопичену в них небезпечну суміш відправляємо назад в атмосферу.

У щільних вологих купах листя горіння проходить без достатнього доступу кисню. А це означає, що при спалюванні утворюється не вуглекислий газ СО2, а СО – чадний газ. Молекули цього газу легко проникають всередину людини навіть через шкіру. Симптоми отруєння - нудота, запаморочення, головний біль. Крім того, чадний газ накопичується в організмі.

Спалювання призводить до забруднення атмосфери, води і ґрунту. Так само кострищі небезпечні ще й тим, що вони можуть перерости в неконтрольоване горіння.

Штрафи за спалювання трави цього року було підвищено до більш ніж 3 тисяч гривень. Але це ніщо, якщо порівняти з величезними збитками, які приносять пожежі довкіллю. Яскравим негативним прикладом можуть служити липневі пожежі в Луганській області, при яких вигоріло понад 3,5 тисячі гектар лісу. При цьому збиток склав 450 млн. грн.

На місці вогнищ залишається мертва випалена земля, відновлювати яку природа буде довгі роки.

При спалюванні однієї тонни листя в повітря потрапляє понад 30 кілограм шкідливих речовин. Такий дим має в 350 разів більше небезпечних речовин, ніж дим від куріння. Це може викликати бронхоспазм, алергію, кашель, задуху.

Задимлене повітря стає отруйним смогом. Що викликає негативні процеси, формування тромбів, запалення стінок судин. МОЗ каже, що 78% передчасних смертей від інфаркту та інсульту спровоковані забрудненням повітря.

Але в той же час фахівці Національної екологічної ради України попереджають, що не можна робити компост з ураженого хворобою листя. Його потрібно спалювати в спеціальних печах (не на відкритому повітрі).

 

 

13.11.2020 09:45
261

видеоматериалы

фото дня

superpriz