Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
Офтальмологический кабинет

Запоріжці побували у Франції (ФОТО)

Запоріжці побували у Франції (ФОТО)

Нещодавно студенти й викладачі Запорізького музичного училища імені Платона Майбороди повернулися з подорожі до Франції, а в самому училищі днями завершилася вступна компанія, повідомляють у Депкульті.

Цим двом подіям була присвячена прес-конференція у прес-центрі Запорізької обласної організації Національної Спілки журналістів України, в якій взяли участь директор Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди, заслужений працівник культури України  Сергій Пелюк та віце-президент „Альянс Франсез”, заступник Запорізького міського голови Валерій Еделєв.

          Сергій Пелюк повідомив - цього року з 75 абітурієнтів 58 прийнято на бюджетну форму навчання, і він сподівається, що всі студенти оберуть в подальшому служіння музиці собі за професію та прославлятимуть своїм талантом наш край.

         Поїздка до Франції стала продовженням фестивалю „Баянне коло на Запоріжжі”. III відкритий Всеукраїнський конкурс баяністів-акордеоністів „Баянне коло на Запоріжжі”, в якому взяли участь більше ста молодих музикантів з 20 міст України, відбувся на базі Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди у квітні нинішнього року за підтримки Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації. Згідно „Програми розвитку культури Запорізької області на 2018-2022 рік” з обласного бюджету на проведення фестивалю виділено 85 тис.грн.

         Гостем фестивалю „Баянне коло на Запоріжжі” цього року була Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні мадам Ізабель Дюмон, яка висловила бажання провести спільну з музучилищем культурну акцію. В обов'язкову програму учасників було включено твір будь-якого французького композитора, мадам Дюмон стала почесним головою журі, а на закритті конкурсу продемонструвала власну гру на віолончелі. Переможців „Баянного кола” Ізабель Дюмон запросила до Франції і нещодавно за сприяння  посольства Франції в Україні та запорізької спільноти „Альянс Франсез” юні музиканти та їхні викладачі побували з концертами у французькій провінції Нормандія, а також відвідали Париж.

         В Нормандії наші музиканти давали концерти у муніципалітетах Сен-П'єр-ан-Пор і Фекам. Усі концерти завершалися однаково - глядачі стоячи аплодували юним виконавцям та квінтетові викладачів музучилища „Містерія”, якому цього року виповнюється 10 років.

         У перший же день перебування в Сен-П'єр-ан-Пор запорізькі музиканти дали концерт у костелі.

          „Концерт під дахом храму став знаковим і для нас, і для глядачів, - розповів Сергій Пелюк. – Нас вразила акустика, церковна атрибутика, уважна публіка, вся атмосфера – це була і велика насолода, і велика відповідальність. І після цього виступу на кожен наш наступний концерт приїздили  попередні глядачі з усієї округи. Незважаючи на те, що акордеон вважається французьким інструментом, там на ньому не грають класику. Тож твори Баха, Вівальді та Шопена у нашому виконанні стали для місцевих мешканців несподіванкою, як і злагоджена ансамблева гра дуже молодих музикантів. А в портовому місті Фекам ми взяли участь у церемонії зустрічі шхуни „Л'Етуаль”, на якій під справжніми вітрилами проходять навчання місцеві курсанти. Вісім юних українських музикантів привітали моряків мелодіями „Запорізького маршу” і вальсу „Під небом Парижа”. У місті Фекам відбувся концерт квартету „Містерія” у місцевому музеї рибальства, а в Сен-П'єр-ан-Пор наші артисти взяли участь у заходах до Дня міста. Ми щиро вдячні Департаменту  культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації, облдержадміністрації, обласній раді за підтримку всіх наших творчих починань, в тому числі й за сприяння в реалізації цієї поїздки”.

         Випускниця Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди Олександра Зворигіна розповіла про враження від французької провінції та Парижу: „В Нормандії тихе розмірене життя, всі люди дуже привітні, посміхаються. Все навколо зроблено так, щоб було зручним, щоб милувало око і створювало приємний настрій.  А Париж, незважаючи на велику кількість емігрантів, залишається Парижем – унікальним культурним містом”. 

         Враження французів від візиту запорізьких музикантів вже зафіксовано у фільмі французького телебачення. Також під час подорожі запоріжці змогли відвідати Париж, побачили проїздом Дрезден і Прагу. Для молодих музикантів таке турне на початку творчої кар’єри не просто стане незабутнім – враження від Європи, архітектури великих міст і маленьких містечок, знайомство з культурою інших країн, безпосереднє спілкування із місцевими мешканцями надаватимуть творчий поштовх та натхнення на багато років наперед.

03.08.2018 12:42
223

видеоматериалы

фото дня

superpriz