Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей

Молоді лідери національно-культурних товариств готуються до співпраці з Європейським Союзом

Вже другий рік поспіль в Запорізькій області реалізується ВМГО „Асоціація інтернів Верховної Ради України” проект „Європейська інтеграція України очима молоді” за підтримки Міністерства молоді та спорту. В рамках проекту вже було проводяться семінари та семінари-тренінги. І в кожного заходу є своя родзинка. Так в рамках семінару “Європейська  інтеграція України очима молоді», що відбувався 17-19 серпня 2018 року в Запоріжжі у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї пройшла зустріч молодих лідерів національно-культурних товариств. У заході зокрема взяли участь представники вірменської молодіжної організації «Урарту», громадської організації німецької молоді «Заммельзуріум», громадської організації «Спілка поляків Запоріжжя «Полонія», товариства польської культури ім. св. Іоанна Павла ІІ, грецького товариства «Еллада», Запорізького обласного товариства болгарської культури, Запорізької міської громадської організації „Лачо Дром”, Запорізького єврейського громадського центру «Мазаль Тов»

Молодим людям розповіли про можливість отримання грантів від європейських донорів для реалізації проектів національно-культурних товариств, про організаційну та консультативну допомогу держави.

В Запорізькій області центрі вже є приклади успішної реалізації грантових програм. Зокрема, діє історико-культурний комплекс „Єтносело” у  Вільнянському районі – садиба „Дивосвіт” у селі Геленджик. Цей проект втілює благодійний фонд „Мазаль Тов”. В ньому реалізовуються кілька напрямків - знайомство з культурою різних народів, надання робочих місць для мешканців села, волонтерська робота, створення доступних для людей з обмеженими можливостями об’єктів та інші. В Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці стартували заняття ромської школи. Цей проект реалізує Запорізька громадська організація ромів "Лачо Дром".

Начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Павло Мяло розповів молодим лідерам національно-культурних товариств про перспективи спільної роботи у 2018-19 роках та ознайомив із Указом Президента України №534/2016 „Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері”.

Молодих людей зацікавили перспективи отримання грантів, співпраці із державними структурами, можливість реалізувати власні проекти та ідеї.

 

 

20.08.2018 08:10
59

видеоматериалы

фото дня