Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей

ЗАПОРІЗЬКЕ МУЗУЧИЛИЩЕ ВІДКРИЛО ОНОВЛЕНУ ВЕЛИКУ КОНЦЕРТНУ ПЛОЩАДКУ

ЗАПОРІЗЬКЕ МУЗУЧИЛИЩЕ ВІДКРИЛО ОНОВЛЕНУ ВЕЛИКУ КОНЦЕРТНУ ПЛОЩАДКУ

24 січня Комунальний заклад „Запорізьке музичне училище ім. П. Майбороди” Запорізької обласної ради відкрив урочистим концертом велику концертну залу на 445 місць після капітального ремонту. 
Програму на сцені великого залу відкрив хор „Запоріжжя” під керуванням Оксани Братцевой могутнім виконанням творів Д. Бортнянського та відомої пісні Української повстанської армії „Гей видно село” Л. Лепкого в оригінальній обробці
Привітати із знаковою подією колектив музичного училища прийшли голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислав Мороко, представники депутатського корпусу, керівництво обласної філармонії, колеги-музиканти, відомий запорізький співак і композитор Анатолій Сердюк, професійні та самодіяльні артисти. 
Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, вітаючи викладачів та студентів музучилища, сказав:
- Інколи нас питають, навіщо у важкій економічній ситуації, під час війни, вкладати кошти у культуру. Світова історія дає на це питання вичерпну відповідь – перед підйомом економічним у країні обов’язково відбувається підйом культурний. Минулого року нашу область відвідали делегації більш ніж з 60 країн, усі ставили питання про налагодження культурного обміну. Минулого року на культуру в області було виділено в два рази більше коштів, ніж позаторік, цього року сума стане ще більшою. Сьогодні ми не на словах, а справою демонструємо, що піднімаємо рівень життя, підтримуємо тих, хто незабаром стане достойними продовжувачами творчої слави Запорізького регіону та всієї України.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій обласної держадміністрації Владислав Мороко зазначив:
- Достойний ремонт, який підняв музичне училище на новий рівень якості навчання, вдалося зробити завдяки спільній роботі облдержадміністрації, обласної ради, Запорізької обласної філармонії, колективу викладачів музичного училища та студентів. Ми дуже вдячні за те, що в умовах війни обласна рада знаходить можливість виділяти кошти на культуру. Бо головний фронт, як ми вже впевнилися, проходить у свідомості людей. Ми щиро дякуємо за вашу працю, вашу нелегку роботу - викладачі та студенти музучилища достойно представляють Запоріжжя на теренах України, випускники своєю творчістю прославляють нашу країну в усьому світі.

Директор Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди Сергій Пелюк подякував обласній владі за підтримку закладу:
- Завдяки підтримці Запорізької обласної ради, облдержадміністрації училищу було виділено необхідні кошти для проведення капітального ремонту концертної зали та приміщень. Ремонти тут не проводилися дуже давно. Сьогодні ми відкрили прекрасну концертну площадку, яка за своїми акустичними характеристиками може конкурувати з провідними залами міста. Також в залі ми застосували новаторські дизайнерські рішення, тепер тут красиво та затишно. Прекрасні крісла для глядацької зали нам передала Запорізька обласна філармонія. Відтепер ми можемо на новому рівні якості проводити екзамени, концерти, приймати гостей.

Концертна програма ще раз довела високий рівень майстерності викладачів та студентів і високі акустичні якості оновленої зали. Живою музикою зустрічали гостей ансамбль скрипалів „Консонанс” під керівництвом Ігоря Горського, який грав у фойє популярні мелодії - попурі на теми В. Івасюка та М. Скорика, твори класиків та сучасні музичні п’єси. Програму на сцені великого залу відкрив хор „Запоріжжя” під керуванням Оксани Братцевой могутнім виконанням творів Д. Бортнянського та відомої пісні Української повстанської армії „Гей видно село” Л. Лепкого в оригінальній обробці. Зал гаряче підтримував солістів та колективи музучилища - ансамбль бандуристів під керівництвом Наталії Балабан, вокальний ансамбль „Viva del canto” під керівництвом Оксани Братцевой. Виступ духового оркестру під керуванням Віктора Плетніченка, який грав попурі українських козацьких маршів, зал вітав стоячи, викликаючи виконавців „на біс”. 
Запорізьке музичне училище ім. П. Майбороди є одним із найстарших серед навчальних закладів культури України. В училищі здійснюється підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста у сфері культури та мистецтва. За період існування училища його закінчило понад 4000 музикантів. Щорічно диплом молодшого спеціаліста отримують 60 випускників, які складають основу академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, оркестру академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, працюють у школах естетичного виховання області. Імена багатьох випускників, висококваліфікованих фахівців, відомі не лише в Україні, але й за її межами.
З 2003 року колективом училища керує заслужений працівник культури України Сергій Пелюк – відомий музикант, ініціатор та організатор Міжнародного юнацького конкурсу піаністів Володимира Віардо, людина широкого творчого та адміністративного потенціалу, яка сприяє пошуку нових форм і сучасних інновацій рівня ХХІ століття в навчальній та творчій роботі навчального закладу. Під його керівництвом було створено ансамбль сучасної музики „Містерія”, неповторний за репертуаром і стилем виконання. Запорізьке музичне училище ім. П.Майбороди проводить велику роботу з пропаганди музичного мистецтва та естетичного виховання серед молоді, глядачами та слухачами концертів є чимало людей соціальних категорій, бійці ЗСУ. Колектив музучилища підтримує широкі культурні зв’язки з численними творчими та різноманітними громадськими організаціями, з професійними та самодіяльними артистами, колективами не тільки України, а й за її межами.

25.01.2017 11:49
298

видеоматериалы

фото дня