Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей

Запорізька область прийняла півтисячі гостей із п’яти регіонів України (ФОТО, ВІДЕО)

Запорізька область прийняла півтисячі гостей із п’яти регіонів України (ФОТО, ВІДЕО)

На три дні Приморськ перетворився на величезну локацію національної культури і мистецтва. Так, у містечку відроджували ювілейний – двадцятий Всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми – українські». Захід відбувся за підтримки Запорізької обласної ради. Організатори – органи влади міста Приморська і району, Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та Асоціація національних меншин Запорізької області.

Як розповіли організатори, фестиваль не відбувався шість років, і зрештою відродився у новому форматі і ще більшому масштабі. Незмінним же лишився лише - «За міжнаціональну злагоду та порозуміння». Цю ідею в рамках фестивалю передали своєю творчістю біля півтисячі виконавців – учасників колективів національних меншин і солістів із Донецької, Київської, Одеської, Рівненської, Херсонської та Запорізької областей.

Фестиваль «Ми – українські» став справді масштабною і цікавою подією і перетворився на фестиваль національного єднання. Під прапором України об’єдналися десятки націй. Честь підняти прапор та запалити вогонь фестивалю надали Зінаїді Бойко, голові обласної асоціації національних меншин Науфалю Хамдані та наймолодшій учасниці свята Юлі Парабик.

Як зазначив один із організаторів свята – голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, у рамках фестивалю в реальність вдалося втілити всі творчі плани і задуми, провести ряд культурно-мистецьких заходів. Родзинками фестивалю стали урочиста хода учасників фестивалю, «Багатонаціональне містечко», де майстрині представляли національні кулінарні шедеври, виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, проводилися майстер-класи вокальних, хореографічних творчих колективів національних спільнот. А також велике зацікавлення викликав  «круглий стіл» на тему «Українська мова для національно-культурних спільнот», у якому взяли участь керівники національно-культурних товариств, представники Міністерства культури України, КМДА, Асоціації національних меншин Запорізької області. Учасники «круглого столу» прийняли резолюцію щодо важливості вивчення державної мови при одночасному розвитку мов усіх національностей, які проживають в Україні.

12.09.2018 09:46
681

видеоматериалы

фото дня