Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей

Запорізька обласна філармонія відкрила симфонічний сезон (ФОТО)

Запорізька обласна філармонія відкрила симфонічний сезон (ФОТО)

У Запорізькій обласній філармонії стартував 62-й симфонічний сезон. Старт йому дали, як завжди, грандіозно, двома вечорами, обидва - з аншлагами. У програмі концерту представили кантату для оркестру, хору та солістів «Карміна Бурана» Карла Орфа.  

Виконали цей твір хор Дніпропетровського академічного театру опери та балету (головний хормейстер - заслужений діяч мистецтв України Валентин Пучков-Сорочинський), академічний симфонічний оркестр (головний диригент – народний артист України В’ячеслав Редя).

Ті глядачі, яким пощастило побувати на відкритті сезону, із захватом прослухали гімн Фортуні – володарці світу, оду радості, любові й весні.

Понад 80 років сценічна кантата Карла Орфа тріумфально крокує кращими сценами Європи, підкорюючи серця меломанів. Цей твір складний, масштабний і нетривіальний. В основу цього грандіозного твору покладено 250 віршів і пісень мандрівних поетів ХІІІ ст., написаних латинською, старонімецькою та старофранцузькою мовами. З першоджерела Орф взяв 24 пісні, змонтував їх, залишивши недоторканим латинський текст, і створив драматургічну композицію з трьох частин: «Весна», «В таверні» і «Про любов».

А найбільше захоплення у глядачів викликала найвідоміша хорова композиція «О, Фортуна!», яка містить музичне зерно всієї кантати з характерною для композитора мелодією, гармонією, фактурою і втілює основну думку – про всевладдя долі.

Нагадаємо, що наступного року КЗ «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради відзначатиме 80-річчя з дня заснування.

Олена МУХА, Фото з сайту обласної філармонії http://www.filarmonic.zp.ua

 

12.09.2018 13:13
284

видеоматериалы

фото дня