Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
Офтальмологический кабинет
Davinci

У Запорізькій області пройшов масштабний фестиваль (ФОТО)

У Запорізькій області пройшов масштабний фестиваль (ФОТО)

7-8 серпня у мальовничому куточку нашого краю — селі Ботієвому Приазовського району, в якому проживають етнічні болгари, чиї предки переселилися з Бессарабії в 1861-1862 роках, відбувся Відкритий фестиваль болгарської культури «Българи да си останем!».

Організаторами фестивалю виступили Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, обласний методичний центр культури і мистецтва, Асоціація національних меншин Запорізької області та Ботіївський болгарський культурно-освітній центр «Светліна».

Фестиваль розпочався зі святкової ходи від пам'ятного знаку Христо Ботєва, що знаходиться в центрі села. В ході взяли участь ветерани болгарського відродження, представники національно-культурних товариств Запорізької області та колективи-учасники з міст Запоріжжя, Мелітополя, Приморського та Приазовського районів.
Всіх учасників та гостей фестивалю теплими словами привітали народний депутат України Павло Мельник, депутат Запорізької обласної ради Вадим Сухіна, Ботієвський сільський голова Микола Чебуклієв, керівник Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтва Олена Златова, яка зачитала привітальні слова директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислава Мороко, директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук і голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані.

Після привітань розпочалася концертна програма. Протягом усього часу на площі проходила благодійна акція «Рука допомоги» від Спілки вірмен Запорізької області, які в рамках боротьби з COVID-19 безкоштовно надавали захисні медичні маски. А компанія «Родняна» із Запоріжжя у своєму наметі безкоштовно пригощала питною водою всіх бажаючих.

Завершився фестиваль загальним болгарським хоро, в якому закружляли всі учасники, гості та діти.

"Свято на Ботієвській землі відбулося на найвищому професійному, творчому і душевному рівні. Тож сподіваємося і бажаємо, щоб цей фестиваль відбувався щороку за участю болгарських колективів з усієї України", - зазначив голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, який також повідомив, що 8 серпня в рамках Відкритого фестивалю болгарської культури «Българи да си останем!», на базі Ботієвського будинку культури відбулося виїзне засідання координаційної ради національних меншин Запорізької області за круглим столом з питань протидії ксенофобії з попередження проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації, в якому взяли участь представники національно-культурних товариств міста Запоріжжя.

 

11.08.2020 16:37
92

видеоматериалы

фото дня

superpriz