Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
Офтальмологический кабинет
Davinci

Резонанс: У Запоріжжі суспільно значимому закладу загрожує закриття

Резонанс: У Запоріжжі суспільно значимому закладу загрожує закриття

До редакції Запорізького Клубу Новин буквально з криком душі від імені тисяч запоріжців звернулася керівник громадської організації «Ділові Українські Жінки» Ірина Поліектова, яка розповіла шокуючу історію про події в обласному дошкільному закладі з надання психіатричної допомоги санаторного типу. Цей заклад тривалий час, а саме з травня по липень 2020 року не отримував належного фінансування начебто через відсутність у закладу ліцензії на провадження діяльності з обігу наркотичних речовин та прекурсорів.

Однак у той же час варто відзначити, що при лікуванні дітей дошкільного віку – від двох до семи років – з розладами психіки та поведінки цей заклад ніколи не використовував і не використовує наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори. Тому вищезазначена ліцензія для даного закладу – це абсурд. Тим не менше, щоб і надалі працювати і рятувати здоров’я і життя дітей, колектив усе ж таки навіть у надскладних умовах карантину отримав ліцензію. Однак це сталося в липні, а за період з травня по липень заклад так і не отримав фінансування. Тобто його працівники залишилися без заробітної плати, а діти – без необхідної допомоги.

По словам директора і головного лікаря Олега Борисовського, колектив направив десятки листів, звернень, прохань про допомогу у різні інстанції. Однак, незважаючи на те, що цей заклад – комунальна власність, Запорізької обласної ради і Запорізької облдержадміністрації, він допомоги так і не отримав. Повернулися одні тільки відписки від керівників регіону і структурних підрозділів ОДА – мовляв, ситуація в країні складна, грошей нема.

Більше того, проблему частково вирішили по-варварськи – звільнили 22 співробітників закладу і скоротили на 70 відсотків фінансування закладу!

Сьогодні й зовсім постало питання про закриття обласного дошкільного закладу з надання психіатричної допомоги санаторного типу. А це – сотні неврятованих хворих дітей з діагнозом - аутизм, і висококласні професійні кадри, які проходили спеціальні навчання, курси, обмін досвідом із зарубіжними колегами і, зрештою, декілька місяців працювали виключно на власному ентузіазмі, прагнучи вилікувати ні в чому не винних дітей!

Варто сказати, що до цього закладу існує черга дітей. Щоб потрапити на лікування до нього, треба записуватися за рік! Дітей з аутизмом насправді набагато більше, ані ми могли б собі уявити!

Хворій малечі не поясниш, що сьогодні їм не допоможуть, тому що у держави немає на те коштів. Як же можна лишити їх, ні в чому не винних дітей, без допомоги?

Цей заклад унікальний – він врятував сотні дітей, які стали повноцінними членами суспільства. Чи може, варто перестати лікувати хлопчиків і дівчаток, забравши у них цей заклад і кошти, закладені на їхнє здоров’я?!.

Запорізький Клуб Новин бере це питання на контроль – ми будемо слідкувати за тим, як розвиватимуться події навколо даного закладу і дітей, яких влада у передвичборчих лозунгах так полюбляє називати майбутнім країни й Запорізького краю. Ось і поглянемо на роботу наших народних обранців в дії!

Олена ВАЙЛО, спеціально для ЗКН,

фото Ірини ПОЛІЕКТОВОЇ.

22.10.2020 10:40
1339

видеоматериалы

фото дня

superpriz