Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
Офтальмологический кабинет
Davinci

У Мелітополі відзначили День корінних народів світу (ФОТО)

У Мелітополі відзначили День корінних народів світу (ФОТО)

7 серпня у Мелітополі відзначили Міжнародний день корінних народів світу. Пройшов захід у форматі Zoom-конференції.

Представники етнонаціональних громад зібралися в караїмському музеї "Кале" за ініціативи Мелітопольского регіонального комітету сприяння повернення кримсько татар на історічну Батьківщину "АЗАТ", Мелітопольського національно-культурного караїмського товариства «Джамаат» та Центру мексиканської культури "Естерія".

Міжнародний день корінних народів світу відзначається щороку 9 серпня, починаючи з 1995 року за рішенням Організації Об’єднаних націй.

Саме в цей день у 1982 році вперше відбулося засідання робочої групи з питань корінних народів.

За даними ЮНЕСКО, сьогодні у 90 країнах світу проживає близько 370 мільйонів представників корінних народів, які спілкуються на більш як 5 тисячах своїх етнічних мов, і котрі дотримуються своїх культурних традицій.

День був заснований задля того, аби світова спільнота пам’ятала про необхідність проявляти турботу і солідарність з представниками корінного населення, якому досить часто на своїй прабатьківщині загрожує асиміляція, або ж вони піддаються різним формам дискримінації. Яскравий приклад цьому - ситуація з кримськими татарами в окупованому Росією Криму.

Цьогорічна тема Міжнародного дня корінних народів світу – десята річниця прийняття Декларації про права корінних народів.

"В Україні прийнято вважати, що її етнонаціональну культуру складають українська нація, корінні народи та національні меншини. Єдиного і чіткого визначення поняття "корінний народ" наразі не існує. До корінних народів України зазвичай зараховують: кримських татар, гагаузів, кримчаків, караїмів та кримських греків.

Цього року Україна вдруге відзначатиме Міжнародний день корінних народів світу на офіційному рівні. Організатором заходів є Міністерство інформаційної політики України спільно з Меджлісом кримськотатарського народу та іншими організаціями", - повідомив на заході голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані.

 

09.08.2020 12:22
120

видеоматериалы

фото дня

superpriz