Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
Офтальмологический кабинет
Davinci

Мерія два роки тому заплатила 6,5 мільйонів київській фірмі за пожежний КаМАЗ, який так і не отримала, що хотіли списати на АТО

Мерія два роки тому заплатила 6,5 мільйонів київській фірмі за пожежний КаМАЗ, який так і не отримала, що хотіли списати на АТО

 

Слідчий відділ Запорізького міського управління ГУМВС України в Запорізькій області проводить досудове розслідування по фактам перевищення службових повноважень посадовцями Запорізької міської ради при закупівлі товарів до місцевого матеріального резерву та подальшого їх використання. Про це йдеться в ухвалі Ленінського районного суду міста Запоріжжя від 8 червня.

 

Згідно матеріалів, Запорізька міська рада у рамках програми запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру повинна була закупити ряд  матеріалів, техніки та обладнання для поповнення матеріальних резервів.

 

Одним з головних розпорядників бюджетних коштів з указаної програми стало Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

 

Досудове розслідування встановило, що Управління закупило указані засоби за цінами, що значно перевищують вказані номенклатурою.

 

Зокрема, у 2013 році з ТОВ “ТД КАМАЗ” укладено договір на закупівлю автопідйомника колінчатого пожежного АКП-50 вартістю 6,48 млн. грн., який не передбачено номенклатурою, а також за ціною, що на 150 тис. грн. перевищує передбачену суму на придбання аналогічного засобу.

 

Крім того, додатковими угодами вартість машини збільшили до 8,09 млн. грн., з яких 6,48 фірмі перерахували. Але машину до цього часу місто не отримало, начебто через форм-мажорні обставини.

 

Так, умовами договору передбачено  приймання купленої машини на території постачальника. Як стверджується в наданому сертифікату від Запорізької торгово-промислової палати про засвідчення форс-мажорних обставин, склад постачальника знаходиться у місті Зугрес, Донецької області, яке зараз підконтрольне “ДНР”. Відтак, отримати нині машину неможливо.

 

Однак, у договорі не зазначено, що територією постачальника є місто Зугрес. Натомість, місцезнаходженням постачальника вказується місто Київ, вул. Павла Усенка, 8.

 

Таким чином втрачено 6,48 млн. грн. бюджетних коштів. Про спроби їх повернення в ухвалі не згадується, які і не вдалося знайти інформацію про відповідні судові позови.

 

Також встановлено, що посадові особи запорізької мерії неправомірно використовують матеріально-технічні засоби з місцевого матеріального резерву. Для прикладу, в 2014 році з місцевого резерву витрачено 200 тис. грн. на проведення поточних ремонтів комунальних установ, закладів, виконавчих органів міської ради, для патрулювання на водних об’єктах, спонсорської допомоги, тощо. Але це не є попередженням чи усуненням наслідків надзвичайних ситуацій.

 

Виходячи з цього, слідчий клопотав надати тимчасовий доступ до деяких речей та документів Запорізької міської ради з можливістю вилучення, яке суд своєю ухвалою задовольнив.

 

Згадок в інтернеті про філіали ТОВ “ТД КАМАЗ” в  місті Зугрес з населенням у 18 тисяч знайти не вдалося.

 

З 2011 року Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення очолює Віктор Закальський.

 

Незмінним президентом Запорізької торгово-промислової палати з 1995 року є Володимир Шамілов, депутат Запорізької обласної ради. В 2010 році він обирався від Партії регіонів, але наприкінці минулого року покинув її ряди.

zp.nashigroshi.org

10.08.2015 20:15
370

видеоматериалы

фото дня

superpriz