Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей

Лідери національних спільнот і духовенство Запоріжжя: «У цей непростий час ми єднаємося у вірі й споконвічних таїнствах» (ФОТО)

Лідери національних спільнот і духовенство Запоріжжя: «У цей непростий час ми єднаємося у вірі й споконвічних таїнствах» (ФОТО)

У Запоріжжі, в сакральному місці нашої славної землі – на Хортиці відбулося незвичайне таїнство. Так, тут у церкві Покрови Пресвятої Богородиці в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Дивосвіт» охрестили вісьмох дітей.

«Це красива і дійсно знакова традиція прийшла до нас із Грузії, де в День святого Георгія, 23 листопада, традиційно здійснюють таїнство хрещення дітей, - розповідає керівник студії грузинського танцю «Імеді», представник запорізького грузинського товариства Малхаз Чахвашвілі.Ми горді тим, що ця традиція знайшла відгук і серед запоріжців, і восьмеро дітей – вихованців Запорізького обласного центру соціально-психологічної реабілітації прийняли хрещення на Хортиці…»

Малхаз Чахвашвілі наголошує на тому, що церква для проведення цього таїнства була обрана не випадково, адже ми живемо на українській землі і повинні йти з молитвою виключно до наших храмів. Цю ідею підтримали й інші національності у Запоріжжі.

«Відродження і сила держави починається з віри. І сьогодні, коли Україна переживає нелегкі часи і продовжується наступ ворога, ми єднаємося саме за допомогою віри і таких ось таїнств. Адже наша головна сила – у релігії, культурі, мові, які сьогодні з новою силою оживають на нашій землі й зокрема в Запоріжжі», - коментує визначну подію директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

А голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, звертаючись до учасників дійства і до відвідувачів фестивалю, повідомив, що національності Запоріжжя свідомі того, що живуть пліч-о-пліч на українській землі. І абсолютно логічно сповідують саме українську віру й підтримують українську церкву.

«І це справді символічно, що найкращі релігійні традиції різних народів продовжуються в українській церкві, яка стала тією об’єднавчою силою, що дає нам віру і поєднує наші душі і прагнення ось у таких духовних дійствах. Зазначу, що Асоціація національних меншин України толерантно і виважено ставиться до кожної віри, культури, традицій. Ми з повагою відносимося до храмів католицьких, православних, мусульманських… Разом, однією великою запорізькою багатонаціональною родиною відзначаємо яу Великдень, так і католицьке Різдво, Хануку, Курбан-байрам… Але національності Запоріжжя живуть в Україні й Україною. І наші серця найбільше з цією державою, її церквою, мовою… Маючи свою історію і свої традиції, ми готові із задоволенням долучитися до українських традицій і таїнств, і всією душею обираємо і підтримуємо українську церкву!» - наголосив Науфаль Хамдані.

«До речі, нещодавно пройшли балачки про те, що вірмени Запоріжжя проти української автокефальної церкви. Так ось як безпосередній представник багаточисельної вірменської родини у Запорізькій області, маю заявити, що це тільки плітки з метою розбрату і підриву нашої сили. Адже вірмени – за українську церкву, за Україну, за народне єднання і продовження саме українських традицій, відродження і панування українських релігійних істин», - додає віце-президент Спілки вірмен Запорізької області Рудольф Акопян.

«Однак, на превеликий жаль, така наша народна, релігійна єдність не всім до душі. Адже навіть таке благородне, світле і символічне дійство, як хрещення дітей на Хортиці було прийняте деякими релігійними конфесіями Запоріжжя як щось ганебне і недозволене, - висловив обурення запорізьких вірян єпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ КП Фотій. – Та ми, запоріжці й взагалі українці – сильний народ. Нашу віру і прагнення до життя, єднання, становлення єдиної церкви не зламати і не здолати! Тому закликаю запоріжців не вестися на провокації, не вірити компрометуючим українську церкву виступам і наступам. Будьмо єдиними, духовно красивими і терпимими!»

Записала Олена МУХА, "Запорізький Клуб Новин"

26.11.2018 21:19
399

видеоматериалы

фото дня