Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей

«Золота перемога» - Операція мужності та ефективності

«Золота перемога» - Операція мужності та ефективності

Хамдані Науфаль

журналіст - сходознавець

 

Ємен перебуває на передовій лінії боротьби з тероризмом і багато років є жертвою цього явища.

Від Свободи до конфлікту

Війна в Ємені - як на мене це результат «кольорових революцій», що прокотилися арабським світом ще в 2011р. Але нам треба для початку знати історію збройного конфлікту в цій країні.

Після того, як відбулося об'єднання Північного та Південного Ємену (в 1990 році), конфлікти між різними політичними силами спалахували неодноразово. Ну ось у 2011 році, коли на Близькому Сході і у Північній Африці стали стрясати виступи опозиціонерів за так званою «СВОБОДУ», ситуація в країні знову різко загострилася.

Збройний конфлікт у Ємені розгорівся з новою силою в 2014 році, коли на півночі знову повстали «хусити» або так званий «Рух Ансар Аллах» (Воєнізоване угруповання шиїтів-зейдитів діючих на території Ємену).

Зайнявши столицю Сану, «хусити» вступили в союз з прихильниками колишнього президента Алі Абдалла Салех. Їм вдалося встановити контроль майже над усією північною частиною Ємену, після чого вони увійшли в Південний Ємен і приступили до штурму міста Адена. А тут треба зупиниться ... Аден це важливий транзитне місто на узбережжі Аравійського моря. Крім того, у місті розташований аеропорт міжнародного значення. У зв'язку з цим, 26 лютого 2015 року, офіційно почалося вторгнення в Ємен коаліційних сил арабських держав.

Основу коаліції склали збройні сили Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів та залишки урядових військ президента Мансура Хаді (Глава держави після відставки Салеха).

Ось тут треба бути чітким, коаліція намагається перешкодити поширенню іранського впливу на Ємен. «Хусити» мають місце поставки зброї з ісламської революції Ірану.

Операція «Золота перемога»

У середу 13 червня, в Ємені урядові війська президента Мансура Хаді, за підтримки коаліції, почали наступ на портове місто Ходейда, розташоване на Червоному морі. Ходейда - єдиний підконтрольний «хуситами» порт, і саме через нього Іран наводнює країну ножем, і саме «хусити» використовують боєприпаси проти мирного населення.

Терористи в Ходейда поширювали листівки із закликами до цивільного населення підтримати їх проти сил коаліції. Вони розміщували військову техніку поруч з будинками громадян Ємену і об'єктами життєзабезпечення, намагаючись перешкоджати просування армії Ємену. Але саме жителі Ходейда вирішили бути на шляху правди та справедливості, і перейшли на бік сил коаліції, заарештувавши представників «хуситской» адміністрації та віддавши їх силам коаліції. Це є прекрасним свідченням, що єменці хочуть миру ті проти тероризму і терористів в їх країні.

Легітимність операції

Втручання збройних сил Арабської коаліції в звільнення єменського порту Ходейда є законним і відбулося на прохання уряду Ємену. Саме повернення цього порту з рук ополченців підвищить реальні шанси на політичне рішення ситуації після декількох років застою. Це, по-перше, надає можливості легітимного уряду відновити стабільність і безпеку у порті, а також це зробить свій вплив на завершення війни.

Крім того, рада Ліги арабських держав на рівні постійних представників наголосила на необхідності продовження підтримки конституційної легітимності під керівництвом президента Ємену Мансура Хаді. Також рада підтримала прохання уряду від сил арабської коаліції, щодо нормалізації ситуації і припинення державного перевороту, та відновленню безпеки і стабільності в порті Ходейда.

Необхідно відзначити, що Арабська коаліція під час своїх операцій була на постійному зв'язку з міжнародними організаціями ООН. Погане управління портом терористами і захоплення поставок гуманітарної допомоги привели до катастрофічних наслідків для гуманітарної ситуації в Ємені. Це посилило страждання єменського народу не тільки в Ходейда, але і в інших містах цієї держави. Ополченці конфіскували поставки гуманітарної допомоги та продавали її на чорному ринку.

Мужність та ефективність

Ці події дають нам можливість оцінити мужність та ефективність збройних сил ОАЕ в битві за визволення Ходейда, і її стратегічного порту під керівництвом Саудівської Аравії на прохання законного єменського уряду.

І всім зрозуміло, особливо хто звертає увагу на події в Ємені, що добра місія ОАЕ в рамках коаліції під керівництвом Саудівської Аравії, це відновлювати стабільність та безпеку в Ємені і його народу, і захищати суспільство від поширення екстремізму та тероризму.

 

16.06.2018 09:18
419

видеоматериалы

фото дня