Мы в соц.сетях:
Запорожский Клуб новостей
Happe new year 2019

Панькін залишається директором театру Магара на законних підставах

Панькін залишається директором театру Магара на законних підставах

Конкурс на посаду директора комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г.Магара» Запорізької обласної ради було оголошено у повній відповідності із законодавством України. Про це йдеться у Постанові Верховного Суду, прийнятій 3 серпня 2018 року у відповідь на касаційну скаргу одного з учасників конкурсного добору.

Зокрема, позиція касаційного Суду полягає в тому, що, приймаючи рішення про оголошення конкурсу, Запорізька обласна рада діяла у межах наданих їй повноважень та у чіткій відповідності до приписів Закону України «Про культуру», Закону України «Про театри і театральну справу».

Проаналізувавши приписи чинного законодавства та обставини проведеного конкурсу, Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій про правомірність добору кандидата саме на посаду «директор» театру. Нагадаємо історію справи: позивач (один із претендентів на посаду директора драмтеатру) після поразки у конкурсі намагався через суд  визнати  протиправною бездіяльність Запорізької обласної ради стосовно не внесення змін до статуту комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г.Магара» Запорізької обласної ради, вважаючи необхідність заміни в ньому найменування посади керівника театру «директор» на посаду «директор театру – художній керівник» як передумови законності в діяльності театру.

Тож Верховний Суд, підтримуючи позицію судів  попередніх інстанцій (Запорізький окружний адміністративний суд і Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд) констатував відсутність порушень з боку обласної ради у оголошенні конкурсу на посаду, що передбачена статутними документами театру  - «директор», та перелік повноважень якої є тотожним посаді «директор – художній  керівник».

- Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав висновки судів першої та апеляційної інстанцій правильними, обґрунтованими і не вбачає  підстав для скасування їх судових рішень. Тож, Запорізька обласна рада при оголошенні конкурсу у комунальному закладі діяла у повній відповідності до букви Закону. Ми й надалі чітко виконуватимемо вимоги законодавства і працюватимемо в інтересах громади Запорізької області, - запевнив начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгор Мороз.

Постанова Верховного Суду, опублікована на сайті Суду, набирає законної сили з дати її прийняття та не оскаржується.

Як відомо, сьогодні директором комунального закладу «Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г.Магара» Запорізької обласної ради є Володимир Панькін.

09.08.2018 15:01
249

видеоматериалы

фото дня